Livio Oslo blir en del av CMedial etter 1.juni 2025

30 mai 2025

Livio Oslo blir en del av CMedical

Fra 1. juni blir vi en del av CMedical. Dette vil ikke få noen praktisk betydning for pasientenes pågående behandlingsløp eller oppbevaring av fryste egg, sæd eller embryoer.

Tilbudet til pasientene våre blir styrket. CMedical er den første klinikken i Norden med fertilitetsbehandling og kirurgi – inkludert robotkirurgi – samlet på ett sted. Livio Oslo utfyller dagens tilbud hos CMedical,  med å kunne tilby sæd- og eggdonasjon fra norske donorer. I tillegg blir det totale tilbudet styrket i Oslo, for utredning og behandling av mannlig infertilitet. CMedical tilbyr fra før avansert behandling med Micro-TESE, som betyr uthenting av sædceller med mikrokirurgi.

Vi er begeistret over at det er CMedical som kjøper opp den Norske delen av Livio, slik at tilbudet blir godt ivaretatt videre. CMedical er et selskap som satser offensivt på reproduktiv helse. Pasientene vi har i dag vil ikke merke noe til endringene og kan forholde seg til Livio Oslo som før, og på sikt er jeg sikker på at flere pasienter vil kunne dra nytte av et enda større miljø med ekspertise, erfaring og den nyeste teknologien, sier Anna-Carin Standberg, CEO Livio Group

Stadig flere par har vansker med å unnfange barn uten hjelp og våre fertilitetstjenester er høyt etterspurt. Med Livio Oslos toppteam og lange erfaring blir vi enda bedre rustet for å løse de mange utfordringene ufrivillige barnløse møter. CMedical er et kompetansesenter for kvinnehelse med tverrfaglig tilnærming, sier Madeleine Engen, medgründer og fagansvarlig gynekolog i CMedical. Hos oss møter du engasjerte kirurger, gynekologer, urologer og fertilitetsleger som jobber med den sykdommen de kan best – i unike tverrfaglige team, bestående av osteopater, ernæringsfysiologer, sexologer, psykologer og fysioterapeuter. Sammen skreddersyr vi behandlingen som er best tilpasset pasienten. Vi har anledning til å følge pasienten før, under og etter en fertilitetsbehandling, uansett om det blir barn eller ikke. Vi er rustet til å ivareta pasienten psykisk og fysisk igjennom et helt livsløp.

Inntil videre vil CMedical og Livio Oslo fortsette som separate selskaper. Oppkjøpet vil ikke få praktisk betydning for pasientenes pågående behandlingsløp eller oppbevaring av fryste egg, sæd eller embryoer.

Har du spørsmål eller vil bestille en konsultasjon? Ta kontakt med oss på 23 20 44 00 eller send oss melding i Pasientsky.

Hilsen alle oss på Livio Oslo og CMedical